Penzion Mlýnický Dvůr

Kontaktní osoba: Rudolf Podoba

Rezervace

+420 730 333 233

Adresa

Mlýnický Dvůr 6, 56169 Červená Voda
Česká republika

Bankovní spojení

FIO banka, účet č.: 2502071078 / 2010
IBAN: CZ4720100000002502071078
SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX

Provozovatel

Rudolf Podoba
IČ: 60973668, DIČ: neplátce DPH
Sídlo: Nová 288, Postřelmov CZ-78969

Kde nás najdete ?

Autem z Prahy

Z Prahy vyjeďte po dálnici D11, která nyní končí asi 10 km před Hradcem Králové. Pokračujte po silnici č. 11 přes obec Libišany. Za touto obcí po 3 km na kruhovém objezdu odbočte z č. 11 ostře doprava (1. výjezd). Po 800 m nezapomeňte odbočit doleva na Březhrad. Po 2 km najedete na dvoupruhovou silnici č. 37 a dále pokračujte po této silnici do Hradce Králové - směr Ostrava. Tato vás přivede ve městě opět na silnici č. 11. Výhody: cesta je kratší, jedete většinou plynule vnitřním okruhem města, a máte více příležitostí k nákupu v různých supermarketech. Tuto variantu obzvláště doporučujeme v době konání sportovních akcí na fotbalovém stadionu v Hradci, kdy bývá vnější okruh hůře průjezdný.

Vzdálenost od výjezdu z Hradce Králové do Mlýnického Dvora je 85 km.

Pokračujte po silnici č. 11. Provoz bývá plynulý. Při průjezdu Jablonného nad Orlicí věnujte pozornost krásnému náměstí se stylově upravenými fasádami domů. Za Jablonným minete odbočku doprava na Čenkovice, kterou možná použijete, pokud budete z penzionu vyjíždět za pěkným lyžováním. Silnice stoupá malebným orlickým podhůřím na nejvyšší bod - Červenovodské sedlo (814 m n. m.). Při sjezdu ze sedla do Červené Vody si přijdou si na své milovníci "ostrých zatáček". Od vjezdu do Červené Vody k penzionu zbývá vzdálenost 6 km.

První křižovatkou v Červené Vodě je kruhový objezd. Vyjeďte prvním výjezdem, stále po silnici č. 11 směr Ostrava. Obcí projeďte až ke křížení silnice č. 11 s kolejí železniční trati. Ve vzdálenosti 1200 m za přejezdem odbočte z této silnice doprava na místní komunikaci - dle směrovky Mlýnický Dvůr. Znovu přejedete trať nechráněným žel. přejezdem. Na návsi, která je hned za přejezdem, uvidíte vlevo penzion "U čápa". Zaparkovat auto je možno přímo před budovou penzionu.

Vzdálenost od odbočky ze silnice k penzionu je 300 m.

Alternativní trasa

V období zimní kalamity na silnicích je vhodné vyhnout se úseku přes Červenovodské sedlo. Trasa: za Žamberkem odbočit ze silnice č. 11 vlevo na silnici č. 312 na Mladkov, dále silnice č. 43 na Králíky, a Červenou Vodu. Z tohoto směru vyjeďte z kruhového objezdu v Červené Vodě doleva třetím výjezdem.
Vzdálenost Žamberk - Mlýnický Dvůr je 35 km. Dle našich zkušeností je tato alternativní trasa podobně dlouhá jak kilometrově, tak i časově.

Autem z Brna

Zde je možné vybrat si mezi dvěma možnostmi.

  1. První trasa je po silnicích 1. třídy, přes Svitavy a Lanškroun. Za Lanškrounem vás povedou směrové tabule na Červenou Vodu a Králíky. Projedete město Štíty a vesničku Bukovice, dále - viz dojezd k penzionu.
    - Tato trasa je dlouhá cca 120 km.

  2. Druhá trasa je po rychlostních komunikacích. Vyjeďte z Brna po D1 a na 57. km zvolte exit na Prostějov. Do Prostějova pojedete po silnici 1. třídy, a za Prostějovem najedete na rychlostní silnici R35, která vás povede až k Olomouci. Olomouc objedete vnějším okruhem a vjedete na kruhový objezd - odbočte druhým výjezdem - na Mohelnici. Ve vzdálenosti asi 200 m za tímto objezdem je vpravo od silnice hotel Prachárna, kde je možno pohodlně zaparkovat a dobře se najíst http://www.hotel-pracharna.cz/mapa.htm. U Mohelnice opusťte rychlostní silnici R35 exitem Křelov - směr Zábřeh. Ze Zábřehu projedete krátký úsek po silnici 2. třídy, která vás přivede na silnici č. 11. Dále vás povedou směrové tabule na Červenou Vodu a Králíky. Projedete vesnicí Bukovice, a dále - viz dojezd k penzionu.
    - Tato trasa je dlouhá cca 150 km.

Dojezd k penzionu

Z Bukovic pojedete asi 4 km po silnici č. 11, pak odbočíte dle směrovky vlevo - Mlýnický Dvůr - na místní komunikaci. Následuje nechráněný železniční přejezd, za kterým je náves Mlýnického Dvora, kde vlevo uvidíte náš penzion . Vzdálenost penzionu od hlavní komunikace č. 11 je je 400 m.